Deranjamente DIGI » RCS-RDS

Cum anunți un deranjament apărut în funcționarea serviciilor furnizate de compania RCS-RDS?

Cea mai simplă metodă de a anunța un deranjament al serviciilor RCS-RDS pentru oricare din serviciile, dar care presupune să aveți acces la internet, este aceea de a trimite sesizarea online prin intermediul formularului de contact de aici:

digiromania.ro/contact

Observații: trebuie să fiți atenți și să oferiți corect cel puțin următoarele informații: Cod Client și Adresa, acestea fiind absolut necesare pentru identificarea și rezolvarea problemei sesizate de dumneavoastră

În cazul în care nu aveți acces la internet, dar aveți la dispoziție un telefon, aveți următoarele opțiuni:
» pentru serviciile fixe Internet, Digi Tel, Digi TV Cablu, sunați la telefon: xxx.400.4401, unde xxx reprezintă prefixul zonei.
[su_expand more_text=”Arată toată lista cu numerele de telefon în funcție de județ” less_text=”Ascunde lista” more_icon=”icon: play” less_icon=”icon: times-circle”]

Suport tehnic servicii fixe DIGI / RCS-RDS
JudețulTelefon
Alba0358.400.401
Arad0357.400.401
Argeș0348.400.401
Bacău0334.400.401
Bihor0359.400.401
Bistrița Năsăud0363.400.401
Botosani0331.400.401
Braila0339.400.401
Brasov0368.400.401
Bucuresti031.400.4401
Buzau0338.400.401
Calarasi0342.400.401
Caraș Severin0355.400.401
Cluj0364.400.401
Constanta0341.400.401
Covasna0367.400.401
Dâmbovița0345.400.401
Dolj0351.400.401
Galati0336.400.401
Giurgiu0346.400.401
Gorj0353.400.401
Harghita0366.400.401
Hunedoara0354.400.401
Ialomița0343.400.401
Iași0332.400.401
Maramures0362.400.401
Mehedinți0352.400.401
Mureș0365.400.401
Neamț0333.400.401
Olt0349.400.401
Prahova0344.400.401
Sălaj0360.400.401
Satu Mare0361.400.401
Sibiu0369.400.401
Suceava0330.400.401
Teleorman0347.400.401
Timis0356.400.401
Tulcea0340.400.401
Valcea0350.400.401
Vaslui0335.400.401
Vrancea0337.400.401

[/su_expand]
» pentru deranjamente ale serviciului Digi TV Satelit, folositi numărul de telefon 031.400.4000
» în cazul în care doriți doar informații comerciale: condiții de reziliere sau de a contracta noi servicii, găsiți numărul de telefon la care trebuie să sunați în funcție de județ în tabelul de mai jos:

[su_expand more_text=”Arată toată lista” less_text=”Ascunde lista” more_icon=”icon: play” less_icon=”icon: times-circle”]

Nr. Telefon Informații comerciale clienți existenți
JudețulTelefon
Alba0358.400.414
Arad0357.400.414
Argeș0348.400.414
Bacău0334.400.414
Bihor0359.400.414
Bistrița Năsăud0363.400.414
Botosani0331.400.414
Braila0339.400.414
Brasov0368.400.414
Bucuresti031.400.4401
Buzau0338.400.414
Calarasi0342.400.414
Caraș Severin0355.400.414
Cluj0364.400.414
Constanta0341.400.414
Covasna0367.400.414
Dâmbovița0345.400.414
Dolj0351.400.414
Galati0336.400.414
Giurgiu0346.400.414
Gorj0353.400.414
Harghita0366.400.414
Hunedoara0354.400.414
Ialomița0343.400.414
Iași0332.400.414
Maramures0362.400.414
Mehedinți0352.400.414
Mureș0365.400.414
Neamț0333.400.414
Olt0349.400.414
Prahova0344.400.414
Sălaj0360.400.414
Satu Mare0361.400.414
Sibiu0369.400.414
Suceava0330.400.414
Teleorman0347.400.414
Timis0356.400.414
Tulcea0340.400.414
Valcea0350.400.414
Vaslui0335.400.414
Vrancea0337.400.414

[/su_expand]

» pentru a reclama disfuncționalități ale serviciului Digi Mobil puteți suna din orice rețea la numărul de telefon 031.400.7777 sau din rețeaua Digi Mobil la *777

Persoană juridică?

În cazul în care serviciile Digi au fost contractate pe persoană juridică (firmă, asociație, fundație etc) puteți contacta Digi Romania la telefon 031.400.6500

Vrei să afli informații despre serviciile Digi din Spania sau Italia?

Digi Mobil Spania004.031.400.64.22
Digi Mobil Italia004.031.407.40.77

[su_highlight background=”#fffa99″ color=”#3e1cd3″]NOTĂ
Acesta articol a fost scris doar pentru a ușura accesul la informații, acest site neavând nici o legătură comercială sau de afiliere cu compania RCS-RDS.

Vă rugăm să citiți cu atenție articolul și să nu folosiți comentariile sau datele de contact ale administratorilor www.gtd.ro pentru a transmite mesaje solicitări companiei RCS-RDS.

Sunteți, în schimb, liberi sau chiar încurajați să comentați calitatea și profesionalismul acestui furnizor de servicii sau să semnalați administratorilor www.gtd.ro inadvertențe în informațiile prezentate.[/su_highlight]

Reclamă: Vrei să-ți repari automatul de cafea?

Reparații aparate cafea bucuresti

4 răspunsuri la „Deranjamente DIGI » RCS-RDS”

  1. Buna seara, am un abonament telefonie mobila DIGI care l am dat la parinti, ambii sunt in varsta, in Gorj, sat. P., Com S. Incepand de miercuri 22.01.2020 nu mai au semnal.

    Pentru mine este fff important sa stiu daca sunt bine zilnic.

    Va rog sa mi comunicati cand considerati ca se rezolva acesta situație. Plata este făcuta anticipat. Va mulțumesc pentru înțelegere și aștept răspunsul dvs.
    Tel 072393****

    1. Undeva, mai sus, în articol, ai toate informațiile necesare pentru a face o sesizare direct către RCS-RDS. Dacă postezi un comentariu la un articol despre Digi, nu te aștepta ca cineva în măsură să-ți rezolve problema să și citească ceea ce ai scris.

      Datele personale le-am editat deoarece nu este bine să le faci publice.

    1. Citește mai atent articolul și celelalte comentarii și (poate) afli cum poți sesiza problema ta cu Cablul TV de la Digi

Lasă un răspuns